Co to jest figura?

- inaczej sylwetka człowieka. Termin “figura” jest określeniem na kształt człowieka. Można wyróżnić różne rodzaje figur kobiecych, między innymi gruszkę, jabłko, wiolonczelę, koło, prostokąt, lizak, rożek czy wazon. Nazwy te odpowiadają kobiecym figurom. Przykładowo, kobieta z figurą gruszki posiada wąskie ramiona, mały biust, wcięcie w talii, szerokie biodra oraz krępe nogi. Bielizna Dkaren podkreśla co niektóre atuty każdej z kobiecych figur. Co więcej, dzięki seksownej bieliźnie kobieta nabiera więcej pewności siebie i kokieteryjności.

Jakie są rodzaje figur?

W przemyśle modowym istnieją cztery różne typy kobiecych sylwetek, o których projektanci pamiętają, tworząc swoje kolekcje. Pierwszy typ figury znany jest jako klepsydra. Charakteryzuje się małą talią, pełnymi piersiami i biodrami, które są mniej więcej w tym samym rozmiarze co talia. Drugi typ figury znany jest jako gruszka. Ta figura charakteryzuje się małym biustem, węższą talią i szerszymi biodrami. Trzeci typ figury to jabłko. Ta figura charakteryzuje się pełniejszą częścią środkową i mniejszymi biodrami i piersiami. Czwarty i ostatni typ figury znany jest jako prostokąt. Charakteryzuje się prostymi liniami od ramion aż po biodra, z niewielką ilością linii pomiędzy nimi.

Halka Gloria
Halka Gloria
Podomka Diana
Halka Fabiola
Podomka 90
Podomka 90

Figura kobieca jest tematem artystów, projektantów od wieków. Istnieje wiele różnych typów kobiecych sylwetek, od zmysłowych po krągłe, a każdy z nich może tworzyć inną figurę. Najważniejszą rzeczą, o której musi pamiętać artysta, jest to, że kobieca figura nie jest uniwersalna. Każda kobieta jest wyjątkowa i taka też jest jej figura. Dla artysty ważne jest, by być świadomym różnych typów kobiecych sylwetek i tego, jak najlepiej przedstawić je w sztuce i przygotować uniwersalne projekty.

Halka Iga
Halka
Halka Karen Pink
Halka Karen Pink
Halka Karen Wrzos
Halka Karen Wrzos
Halka Karen Pink
Halka
Halka Karen Pink
Halka Karen Puder
Halka Karen Róż
Halka Karen Róż