Czym jest zauroczenie?

Czym więc dokładnie jest zauroczenie? Jest to w zasadzie forma tymczasowego szaleństwa, które pojawia się, gdy pozwalamy sobie na bycie zaślepionym przez nasze uczucia do innej osoby. Stajemy się obsesją na ich punkcie do tego stopnia, że tracimy wszelkie poczucie rozsądku i perspektywy. Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś zakochany, czy tylko zauroczony, zadaj sobie pytanie, jak dobrze znasz tę drugą osobę. Jeśli nie możesz odpowiedzieć na to pytanie, są szanse, że nie jesteś zakochany... jesteś po prostu zauroczony.

Jakie są objawy zauroczenia?

Skąd wiesz, czy jesteś naprawdę zakochany, czy tylko zauroczony? Może być trudno odróżnić, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy zakochujesz się w kimś. Zauroczenie jest często opisywane jako uczucie "miłości od pierwszego wejrzenia". Jest ono intensywne i wszechogarniające, a Ty możesz stale myśleć o tej osobie. Możesz również stać się zaborczy i zazdrosny i możesz zacząć zachowywać się inaczej wokół tej osoby. Na przykład, możesz ubierać się bardziej lub próbować zaimponować tej osobie przez cały czas. Jednak zauroczenie zazwyczaj nie jest długotrwałe i nie rozwija się w głębszy, bardziej znaczący związek. Jeśli jesteś po prostu zauroczony kimś, możesz w końcu się z tym pogodzić i przejść dalej.


Zauroczenie a zakochanie

Zauroczenie jest często mylone z miłością, ale istnieje kilka kluczowych różnic. Na początek, miłość jest zbudowana na fundamencie zaufania i wzajemnego szacunku, podczas gdy zauroczenie często charakteryzuje się brakiem pewności i potrzebnym zachowaniem. Dodatkowo, miłość jest zazwyczaj zakorzeniona w rzeczywistości, podczas gdy zauroczenie często zaczyna się od wyidealizowanego poglądu na inną osobę, który nie jest oparty na tym, kim ona naprawdę jest. Wreszcie, miłość jest trwała i wytrzymała, podczas gdy zauroczenie jest zazwyczaj krótkotrwałe

Komplet Elwira
Komplet Elwira
Podomka Nikola
Podomka Nikola
Halka Otylia
Halka Otylia
Halka Karmen
Halka Karmen
Halka Stefania
Halka Stefania
Halka Klara
Halka Klara