Kiedy obchodzimy dzień bez stanika?

Dzień bez stanika w Polsce obchodzony jest 30 maja. Jest to nietypowe Święto choć coraz częciej popularne wśród młodych Kobiet. Dzień bez stanika to nie tylko zabawna forma wyrażania siebie przez Kobiety. To także zwrócenie uwagi na równouprawnienie. 

Jakie jest cel dnia bez stanika?

 Chociaż sensem Dnia bez Stanika jest zwrócenie uwagi na to, jak kobiety są seksualizowane w mediach, można go postrzegać jako krok wstecz dla feminizmu. Trend chodzenia bez stanika może stanowić niebezpieczny precedens dla młodych dziewcząt i normalizować niezdrowy obraz ciała. Zamiast brać udział w tej kampanii, powinnyśmy pracować nad stworzeniem społeczeństwa, które w ogóle nie będzie seksualizować kobiecych ciał. Co o tym sądzisz? Czy Dzień bez Stanika to krok do przodu czy do tyłu dla feminizmu?

Dzień bez stanika 30 maja

Chociaż chodzenie bez biustonosza 30 maja może wydawać się fajnym sposobem na podniesienie świadomości na temat raka piersi, należy pamiętać, że najlepszym sposobem na wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości w piersiach jest regularne samobadanie. Nie tylko 30 maja w dzien bez stanika zachęcamy wszystkie kobiety (i mężczyzn!) do wykonywania comiesięcznych samobadań w ramach normalnej rutyny, a jeśli zauważysz coś niezwykłego, natychmiast zgłoś się do lekarza. Dziękujemy za przeczytanie i mamy nadzieję, że w tym roku weźmiesz udział w Dniu bez Stanika!

Dzień bez stanika, dzień świadomości raka piersi

Dzień bez biustonosza! Ten wyjątkowy dzień jest poświęcony zwiększaniu świadomości na temat znaczenia samobadania piersi. Regularne samobadanie może pomóc we wczesnym wykryciu problemów, kiedy są one najbardziej uleczalne. Najlepszym czasem na samobadanie jest kilka dni po zakończeniu miesiączki, kiedy piersi są najmniej nabrzmiałe i tkliwe. Na początek stań przed lustrem i poszukaj zmian w wyglądzie swoich piersi. Następnie pomacaj piersi dłońmi, wykonując okrężne ruchy. Pamiętaj, by dotykać wszystkich miejsc, także pod pachami i wokół obojczyków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, że wczesne wykrycie jest kluczowe!