Rodzaje figur kobiecych

 (1)

Rodzaje figur kobiecych

Na świecie istnieje niezliczona ilość typów kobiecych sylwetek. Nie ma jednego rozmiaru pasującego do wszystkich standardów dla tego, co czyni piękną kobietę. Niektórzy ludzie mogą preferować kobiety, które są szczupłe i delikatne, podczas gdy inni mogą preferować te, które są bardziej krągłe i zmysłowe. Nie ma złej odpowiedzi, ponieważ piękno jest w oku patrzącego. Ostatecznie to każda kobieta musi znaleźć to, co sprawia, że czuje się najbardziej pewna siebie i piękna.

Jak określić typ swojej sylwetki?

Istnieje wiele różnych sposobów, aby określić swój typ kobiecej sylwetki. Jedną z metod jest użycie taśmy mierniczej do wykonania pomiarów. Innym sposobem jest spojrzenie na zdjęcia różnych typów ciała i zobaczyć, które z nich najbardziej przypominają. Najważniejsze to być szczerym wobec siebie i wybrać kategorię, z którą czujesz się najbardziej komfortowo.

Komplet Persefona
Komplet
Komplet Stacy
Komplet Stacy
Komplet Aga
Komplet Aga

Typy sylwetki

Istnieją cztery główne typy kobiecej sylwetki: klepsydra, gruszka, jabłko i prostokąt. Jeśli masz figurę klepsydry, Twoja talia będzie węższa niż biodra i biust. Jeśli masz figurę gruszki, Twoje biodra będą szersze niż talia i biust. Jeśli masz figurę jabłka, Twój biust będzie szerszy niż talia i biodra. Jeśli masz figurę prostokąta, Twoja talia, biodra i biust będą mniej więcej tej samej szerokości.

Rodzaje figur kobiecych

Najpopularniejszymi figurami kobiecymi są: klepsydra, gruszka, jabłko i prostokąt.

Figura Klepsydra

Klepsydra jest prawdopodobnie najbardziej ikonicznym z kobiecych kształtów sylwetki. Charakteryzujący się smukłą talią i krągłymi biodrami, kształt klepsydry jest od wieków celebrowany w sztuce i popkulturze. Dziś kształt klepsydry jest nadal niezwykle popularny, a wiele kobiet dąży do osiągnięcia takiego wyglądu. Istnieje kilka kluczowych cech wspólnych dla wszystkich kształtów klepsydry. Po pierwsze i najważniejsze, figury klepsydry mają zdefiniowaną linię talii. Można to osiągnąć poprzez dietę i ćwiczenia lub po prostu wybierając ubrania, które podkreślają naturalną linię talii. Ponadto figury klepsydry mają zazwyczaj pełniejsze biodra i piersi. Ten typ figury jest często uważany za bardzo kobiecy i atrakcyjny. Jeśli chcesz osiągnąć kształt klepsydry, istnieje kilka prostych wskazówek, które możesz zastosować. Po pierwsze, skup się na ujędrnieniu talii i mięśni brzucha. Pomoże to stworzyć iluzję mniejszej talii. Ponadto, upewnij się, że wybierasz ubrania, które podkreślają Twoje krzywe. Dopasowane sukienki i spódnice są zawsze dobrym rozwiązaniem. Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz łatwo osiągnąć pożądaną figurę klepsydry.

Figura Gruszka

Figura kobiety w kształcie gruszki zazwyczaj odnosi się do kobiety, która jest szersza w biodrach i udach, a węższa w talii. Ten typ ciała jest często związany z podwyższonym poziomem estrogenów, co może prowadzić do większego magazynowania tłuszczu w dolnej części ciała. Kobiety w kształcie gruszki często zauważają, że muszą zachować szczególną ostrożność przy wyborze odzieży, ponieważ niektóre style mogą podkreślać ich najszersze punkty. Dla kobiet o gruszkowatym kształcie, które chcą podkreślić swoje biodra i uda, spódnice i sukienki o linii A są świetnym rozwiązaniem. Ciemne kolory również mogą wyszczuplać, a falbany i inne detale mogą pomóc zrównoważyć dolną połowę ciała. Przy odrobinie wysiłku, kobiety w kształcie gruszki mogą łatwo znaleźć ubrania, które schlebiają ich wyjątkowym figurom.

Figura Jabłko

Kobieca sylwetka w kształcie jabłka ma zazwyczaj większy biust, talię i biodra w porównaniu z resztą ciała. Może mieć również pełniejszą twarz i bardziej okrągłe policzki. Ten typ sylwetki jest często kojarzony z nadwagą lub otyłością, ponieważ zazwyczaj więcej tłuszczu gromadzi się w okolicy brzucha. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre kobiety w kształcie jabłka mogą mieć normalną wagę lub nawet niedowagę. Ponieważ figury w kształcie jabłka mają tendencję do przechowywania większej ilości tłuszczu w okolicy brzucha, są one na wyższym ryzyku rozwoju problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi. Z tego powodu ważne jest, aby kobiety w kształcie jabłka prowadziły zdrowy tryb życia poprzez dietę i ćwiczenia.

Figura Prostokąt

Kiedy prostokąt odnosi się do ludzkiej sylwetki, zazwyczaj opisuje kobietę o prostym, smukłym typie ciała i niewielkich krągłościach. Ten typ ciała jest czasami określany również jako "chłopięcy" lub "atletyczny". Prostokątne figury mają zwykle proste biodra i ramiona, a ich talie nie są bardzo zdefiniowane. Chociaż każdy typ ciała może być piękny, figury w kształcie prostokąta są często postrzegane jako szczególnie pożądane w głównym nurcie kultury zachodniej. Figury prostokątne są często celebrowane w przemyśle modowym i uważane za bardzo efektowne.

Dopasuj bieliznę nocną do do swojej sylwetki

Kiedy już określisz swój typ figury, możesz rozpocząć zakupy ubrań oraz bielizny nocnej, które będą idealnie pasować Twojej figurze. Na przykład, jeśli masz figurę klepsydry, możesz poszukać halek, które zwężają się w talii lub topów, które pokazują Twoje krągłości. Jeśli masz figurę gruszki, możesz poszukać kompletów, które siedzą przy naturalnej linii talii lub spódnic, które rozszerzają się u dołu. Jeśli masz figurę jabłka, możesz poszukać topów, które przeciągają się nad brzuchem lub spodni z szerokimi nogawkami. Jeśli masz prostokątną figurę, możesz poszukać dopasowanych topów lub halek, które stworzą iluzję krągłości. Poświęcając czas na określenie swojego typu kobiecej sylwetki, będziesz w stanie znaleźć ubrania, w których będziesz wyglądać i czuć się najlepiej. Więc chwyć za miarkę i zacznij!

Podomka Flowers
Podomka Flowers
Halka Flowers
Halka Dk-Hk
Halka Bella
Komplet Flowers
Podomka Flowers
Podomka Flowers
Halka Flowers
Halka Dk-Hk
Halka Bella
Komplet Flowers
Podomka Alexandra
Podomka Gina Ecru
Podomka Gina Ecru
Podomka 90
Podomka 90
Komplet Samantha
Halka Gloria Ecru
Halka Gloria Ecru
Halka Iga
Halka Iga
Halka Flowers
alt="Halka Flowers">
Komplet Flowers Dk-KK
Komplet Flowers Dk-KK
Komplet Dk-Kc
Komplet Dk-KC

 (1)