Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

 (2)

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Nowy rok, nowa ja.

Wraz z nadejściem nowego roku chcemy wdrożyć w swoje życie zmiany. Obiecujemy sobie poprawę w kwestiach w których uważamy, że zmiana jest nam potrzebna. Jakie są Twoje postanowienia noworoczne? Czy wybierasz typowe podejście do samodoskonalenia "nowy rok, nowy ja", czy może masz na myśli coś bardziej osobistego. Niezależnie od tego, co chcesz w sobie zmienić w tym roku, możemy pomóc Ci dotrzymać tych postanowień, dając kilka wskazówek, jak zacząć i utrzymać motywację po drodze.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

"Nowy rok, nowy ja" To zdanie, które wszyscy sobie powtarzamy 1 stycznia. Chcemy zmienić w sobie i w swoim życiu rzeczy, które naszym zdaniem wymagają poprawy. Czy to nasza dieta, nawyki ćwiczeń, czy relacje osobiste - zawsze są aspekty życia, które można poprawić, byśmy żyli bardziej spełnieni. Jednak wiele osób zmaga się z dotrzymywaniem swoich postanowień, ponieważ nie są pewni, jak je utrzymać w dłuższej perspektywie, nie popadając przy tym w stare nawyki. Jeśli co roku masz problem ze ze swoimi postanowieniami noworocznymi lub szukasz solidnych rad, jak najlepiej sprawić, by zmiany były trwałe, przeczytaj poniższe wskazówki.

8 kroków do osiągnięcia celów noworocznych

1.Zrób listę postanowień, których chcesz dotrzymać.

2.Trzymaj je w widocznym miejscu.

3.Stwórz plan działania dla swoich postanowień, zawierający konkretne kroki i terminy.

4.Stawiaj sobie raczej małe cele niż duże

5.Znajdź kogoś, kto będzie cię rozliczał, np. przyjaciela lub członka rodziny, który pomoże ci wytrwać w postanowieniu

6.Nagradzaj się za osiąganie małych celów po drodze

7.Bądź cierpliwy - wyrobienie nowych nawyków wymaga czasu!

8. Pamiętaj, że dobrze jest nie być doskonałym - ważne jest to, że starasz się jak możesz!

Jeśli w którymś momencie 2022 roku poczujesz, że chcesz się poddać, przeczytaj nasz wpis na blogu, w którym podajemy kilka sposobów na to, jak utrzymać swoje postanowienia w mocy przez następne 12 miesięcy. Kto wie? Może pewnego dnia będziemy czytać artykuł z kolejną udaną historią kogoś, kto zostawił za sobą swoje stare życie i stał się lepszą wersją samego siebie!

Budowanie nawyków - podsumowanie

Wszyscy chcemy działać lepiej i być bardziej produktywnymi, szczęśliwszymi ludźmi. Nowy rok to idealny moment, by zacząć wprowadzać zmiany, które chcieliśmy wprowadzić np. już od jakiegoś czasu. Przy tak wielu postanowieniach noworocznych może to być przytłaczające, gdy próbujesz dowiedzieć się, na czym powinieneś skupić swoją energię w pierwszej kolejności. Dlatego właśnie stworzyliśmy ten artykuł o tym, jak nie tylko utrzymać, ale i osiągnąć nasze cele w 2022 roku! Szczęśliwego Nowego Roku!

 (2)