Jak dbać o włosy jesienią i zimą?

 (2)

Jak dbać o włosy jesienią i zimą?

Liście opadają, aura robi się coraz chłodniejsza, a nawet mroźna a ozdoby świąteczne zaczynają się pojawiać. Tak, to już zdecydowanie przełom jesien/ zima! Wraz ze zmianą pory roku przychodzi zmiana w naszej rutynie pielęgnacji włosów. Oto kilka wskazówek, jak dbać o włosy jesienią i zimą.

Dlaczego jesienią nasze włosy są bardziej podatne na uszkodzenia?

Gdy robi się coraz zimniej, a powietrze staje się bardziej suche, nasze włosy zaczynają na tym cierpieć. Możemy zauważyć, że są one bardziej łamliwe lub że tracimy więcej pasm niż zwykle, gdy je rozczesujemy. Dzieje się tak dlatego, że zimne, suche powietrze wysysa wilgoć z naszych włosów, przez co są one bardziej podatne na łamanie. Ponadto, zimą słońce jest słabsze, więc nasze włosy nie otrzymują tak dużo witaminy D. To również może sprawić, że nasze włosy będą bardziej podatne na uszkodzenia. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, by chronić nasze włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Używanie nawilżacza może pomóc dodać wilgoci do powietrza, a stosowanie głębokiej odżywki lub gorącego oleju może pomóc uzupełnić utraconą wilgoć. Możemy również starać się unikać używania narzędzi do stylizacji na ciepło i stosować łagodniejsze szampony i odżywki. Stosując te środki ostrożności, możemy zapobiec wysuszeniu i zniszczeniu naszych włosów tej zimy.

Kilka wskazówek - jak dbać o włosy jesienią?

Jesienią ważne jest stosowanie produktów, które pomogą nawilżyć i chronić Twoje kosmyki. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać zdrowe i pełne życia włosy przez całą jesień: 1. Używaj szamponu i odżywki, które są przeznaczone specjalnie do włosów suchych. Szukaj produktów, które zawierają naturalne olejki lub ekstrakty roślinne, ponieważ pomogą one zamknąć wilgoć. 2. Po umyciu włosów szamponem, zawsze używaj odżywki lub odżywki bez spłukiwania. Pomoże to rozplątać włosy i zapobiegnie ich puszeniu się. 3. Zainwestuj w dobrej jakości szczotkę lub grzebień. Rozplątywanie mokrych włosów może być trudne zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy, więc użycie narzędzia przeznaczonego specjalnie do mokrych włosów znacznie ułatwi ten proces. 4. W miarę możliwości unikaj używania narzędzi do stylizacji włosów. Jeśli musisz ich używać, zawsze stosuj przed stylizacją spray chroniący przed wysoką temperaturą. Pomoże to zminimalizować uszkodzenia i sprawi, że włosy będą lśniące i zdrowe. 5. Regularnie podcinaj włosy. Podcięcie zniszczonych lub rozdwojonych końcówek pomoże zachować ich najlepszy wygląd przez cały sezon. Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez całą jesień.

Jakie fryzury wykonywać jesienią?

Gdy pogoda zaczyna się ochładzać, ważne jest, by podjąć kroki w celu ochrony włosów przed uszkodzeniami. Jednym ze sposobów na to jest właśnie wybór fryzury, która pozwoli Ci utrzymać włosy z dala od szyi i szalika. Upięcia są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko wyglądają stylowo, ale także zapobiegają ocieraniu się włosów o szalik i ich plątaniu.

Jedwabna, satynowa gumka do włosów

Jeżeli szukasz szybkiego i łatwego upięcia, spróbuj zrobić węzeł lub kucyk z satynową gumką. Satyna jest znacznie delikatniejsza dla włosów i nie powoduje łamania i puszenia się włosów, co może mieć miejsce w przypadku bardziej szorstkich materiałów. Pomoże to zapobiec łamaniu się włosów i sprawi, że będą one zdrowe przez cały sezon.

Podomka 100 czerwona
Podomka
Satynowa gumka do włosów
Satynowa gumka do włosów
Podomka 100 wrzos
Podomka 100 wrzos

 (2)